Serwis

Serwis przydomowych oczyszczalni ścieków – co warto wiedzieć?

Choć przydomowe oczyszczalnie ścieków to urządzenia posiadające wiele zalet, to nadal są to konstrukcje, które mogą ulec usterkom. Jak przeciwdziałać problemom mogącymi się pojawić podczas ich eksploatacji, pisaliśmy już w tym artykule. Warto się z nim zapoznać, jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo dbać o własną przydomową oczyszczalnię. Wiemy jednak, że nie zawsze wszystko działa tak, jak powinno i urządzenie wymaga naprawy. Część usterek możemy wyeliminować sami, jednak czasem nie ma innego wyjścia niż serwis wykwalifikowanych specjalistów.

Zanim przejdziemy do właściwej części artykułu, to dla osób, które znalazły się tu w poszukiwaniu profesjonalnej obsługi serwisowej, została przygotowana osobna zakładka „Serwis”. Możesz ją znaleźć na stronie głównej Avitech.pl lub pod w tym miejscu. Znajdziesz tam wszelkie potrzebne informacje, wraz z cenami i kartą zgłoszenia usterki oraz danymi kontaktowymi na dole strony.

Serwis na własną rękę

Nie wszystkie usterki wymagają fachowej obsługi. Najczęstszym problemem związanym z przydomowymi oczyszczalniami ścieków są niedrożne rury odpływowe. Jeśli mimo wszelkich starań dojdzie do takiej sytuacji, warto zaopatrzyć się w biopreparaty, które udrożnią instalację i wyeliminują ten problem. Konkretne tabletki lub proszki mogą mieć różne działanie, więc w tym przypadku należy wybrać te przeznaczone do udrażniania rur. Ponadto warto regularnie korzystać z preparatów, które odpowiednio regulują ilość kultur bakterii i zapewniają odpowiednie funkcjonowanie urządzenia. Jest to bezpieczny sposób na pozbycie się najczęstszych usterek związanych z nieprawidłowym użytkowaniem konstrukcji. Co jednak gdy wada dotyczy samego urządzenia?

Profesjonalna naprawa

Kiedy usterka jest bezpośrednio powiązana z samą oczyszczalnią lub całą instalacją, nie warto owijać w bawełnę i należy wezwać wyspecjalizowany serwis. Częstymi problemami są rozszczelnienie rur, zużyte elementy konstrukcji lub zbyt duże osadzanie się związków chemicznych w porach gruntu. Tych usterek użytkownik nie da rady naprawić samemu. Niekiedy też może okazać się, że problemu niedrożnych rur nie rozwiążemy za pomocą biopreparatów i w tym przypadku także należy wezwać serwis.

Część wad konstrukcyjnych wynika z nieprawidłowego montażu przydomowej czyszczalni. Jeśli jeszcze stoisz przed wyborem urządzenia, to zachęcamy do skorzystania z oferty Avitech. Zyskujesz wtedy pewność, że nasi pracownicy odpowiednio przeprowadzą montaż instalacji. W razie jakichkolwiek usterek serwisanci są w stanie szybko określić przyczynę problemu. Nasze urządzenia znają jak własną kieszeń i są po to, żeby pomóc w niespodziewanych sytuacjach.

Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony avitech.pl, gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje dotyczące oczyszczalni ścieków i przyłączy kanalizacyjnych oraz wodociągowych. Zapraszamy do sprawdzenia oferty w zakładce „oferta” i dobrania produktu pod własne potrzeby. W razie pytań zachęcamy do kontaktu poprzez formularz, maila lub telefonicznie.

Udostępnij post:

Powiązane Posty

Scroll to Top