Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnie przydomowe – 5 powodów, dla których warto wybrać

Przydomowe oczyszczalnie ścieków mogą być ratunkiem dla gospodarstw, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej. Choć firma Avitech oferuje także usługi przyłączenia sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, to w tym artykule skupimy się na zaletach przydomowych oczyszczalni ścieków. Dzięki niemu możecie lepiej podjąć decyzję, które z rozwiązań zapewniających redukcję zanieczyszczeń wybrać.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków mogą być ratunkiem dla gospodarstw, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej. W tym artykule skupimy się na zaletach tego rozwiązania. Dzięki niemu możecie lepiej podjąć decyzję, które z rozwiązań zapewniających redukcję zanieczyszczeń wybrać.

1. Oczyszczalnie potrafią zajmować niewiele miejsca

Jeśli powierzchnia na działce jest dosyć ograniczona, a każdy metr kwadratowy się liczy, to nie należy obawiać się, że przydomowa oczyszczalnia znacznie naruszy niewielki metraż. Najmniejsze modele zajmują jedynie 8m², co stanowi idealny rozmiar dla mniejszych gospodarstw.

2. Duży wybór w zależności od potrzeb

Gdy naszym celem nie jest odprowadzanie ścieków z małego gospodarstwa, a na przykład z gminy, osiedla czy hotelu, wtedy przydomowe oczyszczalnie nadal są sprawdzoną opcją. Większe modele, jak np. RotoSET Big mogą zapewnić działanie do 10 000RLM. Wiąże się z tym także zastosowanie odmiennych technologii, a te dostosowuje się pod konkretne zapotrzebowania grupy mieszkańców.

Na naszej stronie znajdziecie produkty także innych firm, które możecie znaleźć na tutaj.

3. Oczyszczalnie tańsze w eksploatacji od szamba

Sama inwestycja w oczyszczalnie może wydawać się droższa niż znacznie popularniejsze zbiorniki bezodpływowe. Choć koszt budowy faktycznie jest wyższy, to koszt eksploatacji szamba znacznie przewyższa ten generowany przez oczyszczalnie. W przypadku zbiorników bezodpływowych wywóz nieczystości to koszt ok. 4000 zł rocznie. Oczyszczalnie ścieków wymagają opróżnienia osadnika raz do roku, a zapłata za taką usługę nie przekracza kwoty kilkuset złotych.

4. Dostęp do dotacji i kredytowania

Właściciele i użytkownicy wieczystych nieruchomości mogą ubiegać się o dofinansowanie z NFOSiGW. Krakowski oddział funduszu realizuje program „Moja Woda”, który oferuje pokrycie nawet 80% kosztów kwalifikowanych. Kroki potrzebne do uzyskania finansowania są proste do spełnienia i można je znaleźć pod tym linkiem wraz z innymi informacjami dotyczącymi dotacji. Produkty oferowane przez naszą firmę całkowicie spełniają warunki otrzymania dofinansowania.

Avitech współpracuje także z BOŚ Bankiem, z pomocą którego klienci mogą uzyskać atrakcyjną ofertę kredytową na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.

5. Brak hałasu i nieprzyjemnych zapachów

Wpływ na otoczenie przy korzystaniu z oczyszczalni jest bardzo ważny, szczególnie jeśli wykorzystuje się je w celach przemysłowych. Na szczęście odpowiednio zamontowane oczyszczalnie i prawidłowo wykonany pion kanalizacyjny eliminują te problemy. Z dobrze funkcjonujących oczyszczalni nie powinien wydobywać się nieprzyjemny zapach, a samo urządzenie nie będzie hałasować.

Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony avitech.pl, gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje dotyczące oczyszczalni ścieków i przyłączy kanalizacyjnych oraz wodociągowych. Zapraszamy do sprawdzenia oferty w zakładce „oferta” i dobrania produktu pod własne potrzeby. W razie pytań zachęcamy do kontaktu poprzez formularz, maila lub telefonicznie.

Udostępnij post:

Powiązane Posty

Scroll to Top