Avitech - Kraków

Drogi i budownictwo

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną poświęconą budownictwu drogowemu. Jesteśmy profesjonalnym zespołem, specjalizującym się w projektowaniu i budowie dróg.
Nasze projekty charakteryzują się solidnością i wysoką jakością wykonania.

istockphoto 623298580 612x612 1

Najczęściej zadawane pytania

Pytania i odpowiedzi

Jako materiał stosuje się np. tłuczeń, kliniec albo kamienie. Utwardzanie drogi dojazdowej polega na wykorytowaniu trasy na odpowiednią głębokość (w zależności od warunków gruntowych), potem kładzie się podsypkę piaskową i geowłókninę, aby kruszywo nie mieszało się z gruntem.

Jaki jest koszt utwardzenia drogi? Za jeden metr kwadratowy utwardzonej drogi dojazdowej trzeba zapłacić od 70 do nawet 150 zł. Ceny mogą różnić się od siebie przede wszystkim ze względu na zastosowany materiał.

Utwardzenie powierzchni gruntu na działce budowlanej nie wymaga ani uzyskania pozwolenia na budowę, ani dokonania zgłoszenia.

W przypadku kruszywa najlepiej nadają się kruszywa łamane, które klinują się podczas zagęszczenia tworząc w miarę równą i stabilną warstwę. W przypadku słabej jakości gruntów warto zainwestować dodatkowo w geowłókninę. Innym rozwiązaniem znanym z dużych budów jest ułożenie betonowych płyt drogowych.

Ziarna klińca mają wielkość od 4 do 31,5 mm. Przy mniejszych lub większych wymiarach nie można określić kruszywa jako kliniec. Natomiast tłuczeń to kruszywo o największej frakcji spośród wszystkich kruszyw łamanych. W tym przypadku wielkość ziarna to co najmniej 31,5 mm, ale nie więcej niż 63 mm

nasze wyposażenie

Pojazdy

Koparka obrotowa VOLVO 20 tonKOparka obrotowa VOLVO 20ton. II

KOparka obrotowa JCB 5 tonKoparka obrotowa JCB 5 ton II

Koparka JCB 3CX ContractorKoparko ladowarka JCB 1

KOparka obrotowa 1 tona 1

hds 1

Wywrotka 18 ton

Wywrotka 20 ton

Walec kolkowywalec1

Wozidlo budowlne JCB 6 ton

Ladowarka 1 tona

Zleciłem Avitech wykonanie kilku prac budowlanych na mojej posesji. Mogę śmiało powiedzieć, że są rzetelni i profesjonalni. Niczego więcej nie można chcieć od wykonawcy.

Janusz N.

Zdecydowanie polecam Avitech. Korzystałem z ich usług przy budowie mojego domu i nie miałem żadnych problemów. Pracownicy byli uprzejmi i rzetelni, a efekt końcowy spełnił moje oczekiwania.

Piotr K.

Pracowaliśmy z Avitech przy budowie naszej drogi i muszę przyznać, że są naprawdę porządną firmą. Solidne wykonanie i terminowe dostarczenie to ich mocne strony.

Magdalena S.

opinie klientów

Opinie o nas

Avitech to dobra firma budowlana. Wykonali u mnie kilka prac remontowych i wszystko zostało zrobione zgodnie z umową i w ustalonym czasie. Jestem zadowolony z ich usług.

Anna R.

szybki kontakt

Kontakt

"*" oznacza pola wymagane

Imię i nazwisko*
Email*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Scroll to Top